שירות CFO לסטארטאפים: המדריך המלא

כדי לשרוד את שלבי ההקמה הראשוניים, חברות סטארטאפ חדשות עומדות בפני התלבטויות ושיקולים שונים במטרה למקסם את ההכנסות ולצמצם את ההוצאות. אחת מההתלבטויות קשורה בניהול הפיננסי של החברה, והיא בעצם השאלה האם להעסיק סמנכ"ל כספים (CFO).

בעבר, אחד מהתפקידים שנדרשו תמיד עבור סטארטאפים היה סמנכ"ל כספים . העסקת CFO הייתה מאוד נחוצה עבור סטארטאפים, כדי שיהיה מי שינהל את הכספים בצורה נכונה על סמך ניסיון וידע מדויק, וימנע טעויות קריטיות שעלולות להמיט אסון על החברה. בשנים האחרונות, לא כל חברה בהכרח נדרשת להעסיק סמנכ"ל כספים בפועל. כיום, אין צורך להעסיק סמנכ"ל כספים במשרה מלאה, ובמקום זאת ניתן לעשות שימוש בשירותי CFO חיצוניים.

מה מעניקים שירותי CFO לסטארטאפים, ולמי זה מתאים?

לפני שנתאר מה מעניקים שירותי CFO, נדגיש כי ניהול פיננסי נכון של חברת סטארטאפ הוא נושא קריטי ביותר, ברוב מכריע של ניהול ופעילות החברה. החלטות על תקציב שיווק, התחלת פעילות במדינות מעבר לים ושכירת חללי עבודה, הן רק דוגמאות לנושאים שיכולים להיות מסמר הקבורה האחרון בארון המתים של הסטארטאפ שלכם.

תחומי האחריות של מי שמעניק שירותי CFO חיצוניים הם מגוונים. הם כוללים בין היתר אופטימיזציה של ההתנהלות הפיננסית של חברת הסטארטאפ, כך שכל סכום כסף מקופת החברה יניב את התועלת המקסימלית; ניצול יעיל וחכם של משאבי החברה; בקרת תקציב, כך שבקופת החברה תמיד יהיו המזומנים הנצרכים עבור קיומה; יצירת תמונת מצב ותחזית עתידית, כך שיהיה ניתן גבש אסטרטגיות פעולה כנגד מכשולים אפשריים;  בניית תוכנית עסקית עבור גיוס הון ועוד.

שירותי CFO חיצוניים מתאימים לכל סטראטאפ, ובמיוחד לחברות שעושות זה עתה את צעדיהן הראשונים בעולם. אם אין לכם יכולת לצרוך שירות CFO חיצוני, ההמלצה החמה היא להשתמש בשירות זה לפחות לקראת גיוס הון.

היתרונות של שירותי CFO

בראש ובראשונה, שירותי CFO חיצוניים מאפשרים לכם חסכון משמעותי בהוצאות, במיוחד בשלבים הראשוניים שכל שקל נחוץ עבור חברת הסטראטאפ. לצד החסכון, אתם מקבלים גם שקט נפשי. ספק השירות ידאג לכל ענייני ניהול הכספים שלכם, כך שתוכלו להיות עסוקים בדברים שחשובים באמת.

כשמדובר בחברת סטארט-אפ, שירותי CFO נחוצים ביותר עבור ניהול תקין של החברה. קחו לדוגמה את תחום גיוס ההון ממשקיעים. ללא חברה שתעניק לכם שירותי CFO הכוללים הכנת דו"חות נחוצים, תספק מענה לשאלות המשקיעים ותטפל בפועל בהיבטים הפיננסיים של התהליך, אתם עשויים למצוא את עצמכם בירידה תלולה ומהירה לעבר הכשלון.

שירותי CFO חיצוניים יאפשרו לכם להימנע מהתנהלות שגויה וחסרת אחריות אל מול רשויות המס ושאר גורמי צד שלישי. זאת באמצעות ייעוץ מדויק ומקצועי בכל הנוגע לניהול הפיננסי, בין אם זה בחוזי שכירות, בהתנהלות מול בנקים, מול ספקים ועוד.

הקמתם סטארטאפ חדש? אל תחסכו

בעולם שבו סטארטאפים נפתחים ונסגרים חדשות לבקרים, שירותי CFO חיצוניים מאפשרים לכם מספר יתרונות מרכזיים. התפקיד של נותן השירות הוא לוודא שהחברה שלכם מתנהלת כחוק, ושהכל מתנהל כשורה אל מול הבנקים, רשויות המס ועוד, ובכך למנוע קריסה עצובה של החברה שהקמתם בעשר אצבעות.

במיוחד בשלבים הראשוניים, ניסיון לחסוך או להתחכם בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית עלול לעלות לכם ביוקר. שכירת שירותי CFO  חיצוניים יסייעו לכם להתגבר על המכשולים ולצלוח את המשוכה הראשונה בקלות יחסית.

לתיאום פגישת ייעוץ,
השאר פרטים